Polub nas na Facebooku

Wyciskarki do owoców i warzyw

Dlaczego wolnoobrotowa wyciskarka do owoców i warzyw stała się tak popularna wśród Polaków? Czy warto kupować wyciskarkę do warzyw i owoców jeśli posiadasz sokowirówkę? Czy sok z sokowirówki jest taki sam jak z wyciskarki do soków?

Na te oraz inne pytania znajdziesz odpowiedź w poniższym artykule. 

Należy zacząć od tego po co pić świeże soki? Czy wiesz, że zaledwie 7% Polaków zjada dzienną rekomendowaną ilość warzyw i owoców? Badania naukowe nie pozostawiają złudzeń. Brak odpowiedniej ilości wysokiej jakości składników odżywczych oraz dieta bogata w przetworzone produkty jest główną przyczyną bardzo groźnych chorób takich jak cukrzyca, nadciśnienie, choroby układu krążenia oraz choroby nowotworowe.

Żyjemy szybko. Coraz mniej czasu poświęcamy temu co jemy, a przecież zdrowie jest dla każdego najważniejsze! 

Kiedy ostatni raz zjadłeś minimum 5-6 dużych porcji warzyw i owoców w ciągu dnia? Kiedy ostatni raz zastanawiałeś się czy Twój organizm otrzymuje najwyższej jakości paliwo? 

Właśnie tutaj z pomocą przychodzą świeżo wyciskane soki, które dostarczają organizmowi potężną dawkę antyoksydantów, minerałów, enzymów i setki fitozwiązków potrzebnych dla zdrowia. Aby mieć pewność, że sok zawiera duże ilości składników odżywczych, zainwestuj w wysokiej jakości wyciskarkę do soków. Nie każda wyciskarka wolnoobrotowa wytwarza sok tej samej jakości.

Świeżo wyciskane soki są błyskawicznie wchłaniane przez organizm, a ich trawienie zajmuje zaledwie kilka minut.

1 szklanka soku z marchwi dostarcza tyle składników odżywczych co 5 surowych marchewek, które ciężko byłoby zjeść. Dlatego świeżo wyciskane soki są tak ważne w zdrowej diecie.

Dlaczego świeżo wyciskane soki?

Są 3 powody, dla których powinieneś włączyć do codziennej diety wyciskane soki.

  • Świeże soki to błyskawicznie szybki sposób na doładowanie Twoich komórek wysokiej jakości składnikami odżywczymi

Nie każdy posiada na tyle sprawny układ pokarmowy, aby szybko i skutecznie strawić surowe warzywa i owoce i pozyskać z nich jak najwięcej składników odżywczych. Świeżo wyciskane soki już po kilku minutach dostarczają składniki odżywcze bezpośrednio do krwiobiegu odciążając przy tym układ pokarmowy. Wystarczy 15 minut, aby składniki z soku zostały przyswojone. Niestety pasteryzowane soki, które możesz kupić w sklepie zawierają znikomą ilość witamin. Dlatego tak ważne jest, aby pić świeżo wyciskane soki.

  • Wyciskanie soków umożliwia dodanie do diety zróżnicowaną ilości warzyw i owoców

Jeśli własnoręcznie wyciskasz sok masz ogromną przewagę. Możesz skomponować sok wg własnych potrzeb. Chcesz być bardziej wydajny i mieć więcej energii? Nic prostszego. Sok z buraka nie tylko oczyszcza organizm z toksyn, ale podnosi wydajność organizmu w trakcie wysiłku fizycznego. Zielone liście to nie tylko duża dawka chlorofilu, ale też skarbnica fitozwiązków i antyoksydantów. Wyciskając sok w domu, to Ty decydujesz jaki jest jego skład i czego w danym momencie potrzebujesz.

  • Właściwości zdrowotne świeżo wyciskanych soków

Istnieje wiele naukowych badań potwierdzających, że zawarte w warzywach i owocach składniki mają leczniczą moc. Pijąc wyciskane soki doświadczysz zmian takich jak zwiększony poziom energii, lepsza koncentracja, ładniejsza skóra i lepsze samopoczucie. Ale to nie wszystko. Składniki zawarte w warzywach i owocach zapobiegają wielu groźnym chorobom. Potrafią też zmniejszyć, a nawet cofnąć objawy chorób.

Wolnoobrotowa wyciskarka? A może jednak sokowirówka?

Działanie sokowirówki:

Sokowirówka działa na zupełnie innej zasadzie niż wyciskarka wolnoobrotowa. Sokowirówka bardzo szybkimi obrotami rozdrabnia (a właściwie rozrywa) włókna roślin. Szybkie obroty (około 1000 obrotów na minutę) i siła odśrodkowa odseparowują sok od pulpy za pomocą drobnego sitka. W efekcie powstaje sok i pulpa. Niestety bardzo szybkie obroty tarczy powodują powstanie wysokiej temperatury, która niszczy wiele cennych witamin i enzymów.

Jak działa wolnoobrotowa wyciskarka do owoców i warzyw?

W wolnoobrotowej wyciskarce produkty przy bardzo wolnych obrotach (ok. 50 obrotów na minutę) są miażdżone, wyciskane, a następnie przepuszczane przez specjalne sitko. Nie ma tutaj szybkich obrotów i wysokiej temperatury, która niszczy witaminy i enzymy. Sok jest wyciskany naturalnie poprzez miażdżenie, a nie ścieranie włókien.

7 powodów, by używać wyciskarki do owoców i warzyw.

wyciskarka do owoców i warzyw

Różnice pomiędzy wolnoobrotową wyciskarką, a sokowirówką.

1. Wyciskarka pracuje na bardzo wolnych obrotach, a wyciskanie soku jest kilkuetapowe przez co sok jest gęstszy, smaczniejszy i zawiera znacznie więcej składników odżywczych w porównaniu do soku z sokowirówki.

2. Wyciskarka wolnoobrotowa pracuje bardzo cicho (około 50 dB co odpowiada głośności cichej rozmowy). Sokowirówka pracuje głośno (około 80-90 dB) przez co nie zawsze można zrobić sok w danej chwili.

3. Sok z wyciskarki wolnoobrotowej może postać dłużej w lodówce (nawet 48 godzin) podczas, gdy sok z sokowirówki rozwarstwia się w kilka minut i szybko traci pozostałe witaminy.

4. Wyciskarka wolnoobrotowa wyciska sok nie tylko z warzyw i owoców, ale też z zieleniny. Możesz cieszyć się pysznym smakiem soku z marchwi i jarmużu czy szpinaku i przyswajać potężną dawkę cennych związków zawartych w zielonych liściach. To ogromna przewaga wyciskarek. Sokowirówka nie potrafi wyciskać soku z zieleniny w ogóle. 

5. Wyciskarka wolnoobrotowa ze specjalną przystawką zamieni się w sprzęt do robienia koktajli, lodów i deserów. W kilka minut możesz zrobić pyszne, zdrowe i w pełni naturalne lody z banana czy mango. Sokowirówka tego nie potrafi.

6. Wyciskarki wolnoobrotowe z łatwością zrobią masło orzechowe, a nawet mleko roślinne. Sokowirówka raczej nie.

7. Wyciskarka wyciśnie nawet 35% więcej soku niż sokowirówka. Oznacza to więcej soku, więcej oszczędności i więcej składników odżywczych.

Wyciskarka jest droższa od sokowirówki, ale spójrz na to z innej strony. Lepsza wydajność robienia soku oznacza niższe koszty związane z zakupem produktów. Dodatkowo otrzymujesz najwyższej jakości sok pełen witamin, minerałów, fitozwiązków i enzymów.

Wyciskarka do owoców i warzyw to świetna inwestycja w Twoje zdrowie. Wyciskane soki są zdrowe, mają pełny smak, a ilość smakowych połączeń zależą tylko od Twojej wyobraźni. Jeśli chcesz wesprzeć swoją dietę i zapewnić sobie niezbędne dla organizmu składniki odżywcze, a w dodatku nie masz dużo czasu na przygotowywanie zdrowych potraw, wyciskarka do soków jest bardzo dobrym wyborem.

Wypróbuj najnowszą wyciskarkę Kuvings EVOLUTION, która zaskoczy Cię wydajnością, łatwością obsługi (i mycia też) oraz wyglądem.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl