Wyciskarka wolnoobrotowa do soków. Jak wybrać najlepszą?

Dlaczego wyciskarka wolnoobrotowa do owoców i warzyw stała się tak popularna wśród Polaków? Czy warto kupować wyciskarkę do owoców i warzyw jeśli posiadasz sokowirówkę? Czy sok z sokowirówki jest taki sam jak z wyciskarki do soków? 

Na te oraz inne pytania znajdziesz odpowiedź w poniższym artykule.

Dlaczego picie świeżo wyciskanych soków jest ważne dla zdrowia?

Kiedy ostatni raz zjadłeś minimum 5-6 dużych porcji warzyw i owoców w ciągu dnia? Czy Twój organizm otrzymuje najwyższej jakości paliwo, by zachować dobrą kondycję i zdrowie? Czy dostarczasz organizmowi cennych składników odżywczych w optymalnych ilościach?

Zapewne każdy wie, że zdrowie jest najważniejsze. Jednak statystyki tego nie potwierdzają. Przeprowadzone przez instytut badawczy Millward Braun badania dowodzą, że zaledwie 10% Polaków spożywa zalecaną dzienną porcję 4-5 owoców, a jedyne  7% – zalecaną porcję warzyw.  A nasze dzieci tyją najszybciej na świecie!

Sok z warzyw szczególnie z zielonych liści to najwyższej jakości paliwo dla Twojego organizmu

Niezdrowy tryb życia, brak niezbędnych składników odżywczych to szybka droga do poważnych chorób takich jak cukrzyca, choroby układu krążenia, choroby, nadciśnienie, nowotworowe, otyłość.

Dlaczego tak się dzieje? Brak czasu, zmęczenie po ciężkim dniu, a może jest inny powód? My to rozumiemy i wiemy jak temu zaradzić. Właśnie tutaj z pomocą przychodzi wyciskarka wolnoobrotowa i świeżo wyciskane soki, które dostarczają organizmowi skoncentrowaną dawkę antyoksydantów, minerałów, enzymów i setki fitozwiązków potrzebnych dla zdrowia.

Jeśli czujesz, że jedzenie codziennie 6-7 sałatek jest zbyt dużym wyzwaniem, inwestycja w wysokiej jakości wolnoobrotową wyciskarkę do soków jest najlepszym krokiem, jaki możesz zrobić dla Twojego zdrowia. Wyciskarka do soków to doskonały sposób na dużą porcję warzyw i owoców i to w smacznym wydaniu.

Już po kilku dniach poczujesz różnicę w samopoczuciu. Twój organizm odwdzięczy Ci się lepszym nastrojem i większą ilością energii.

Wyciskarka do soków – skuteczny sposób na “niejadka” zdrowych warzyw

I wcale nie mamy na myśli jedynie najmłodszych, ale też o dorosłych, którzy nie zawsze mają ochotę na solidną porcję zielonej sałaty, a warzywa najchętniej jedzą w postaci frytek ziemniaczanych 🙂

W świeżym soku warzywno-owocowym możesz przemycić duże ilości zielonych liści jak szpinak, jarmuż, natka pietruszki, a nawet chwasty jak pokrzywa czy mniszek lekarski. W połączeniu z ulubionymi owocami nikt mu się nie oprze! Gwarantujemy.

Sok to również skoncentrowana ilość składników odżywczych. Przykładem może być sok marchwiowy. Czy wiesz, że w 1 szklance soku z marchwi kryje się aż 5 surowych marchewek? Taką ilość surowych warzyw trudno byłoby zjeść na raz. Co innego szklanka pysznego soku marchwiowego, który wypijesz ze smakiem.

Dlatego świeżo wyciskane soki są tak ważne w zdrowej diecie.

Sok to skoncentrowana dawka składników odżywczych. 1 szklanka soku z marchwi dostarcza tyle składników odżywczych co 5 surowych marchewek, które ciężko byłoby zjeść.

Dlaczego świeże soki z wolnoobrotowej wyciskarki do soków?

Są 3 powody, dla których powinieneś włączyć do codziennej diety wyciskane soki.

  1. Świeże soki to błyskawiczny zastrzyk energii i składników odżywczych

Nie każdy posiada na tyle sprawny układ pokarmowy, aby szybko i skutecznie strawić surowe warzywa i owoce i pozyskać z nich jak najwięcej składników odżywczych.

Niedokładne rozgryzanie czy spożywanie warzyw i owoców na pełny żołądek może powodować, że przyswoisz tylko część cennych składników odżywczych. Dodatkowo jeśli przez dłuższy czas Twoje wybory żywieniowe nie były optymalne dla układu trawiennego, wówczas nie będziesz w stanie trawić wszystkiego tak jak powinieneś.  A tym samym dostarczysz ze spożywanych pokarmów mniej niż byś mógł.

Świeżo wyciskane soki już po kilku minutach dostarczają składniki odżywcze bezpośrednio do krwiobiegu odciążając przy tym układ pokarmowy. Wystarczy 15 minut, aby składniki z soku zostały przyswojone. Po wypiciu szklanki soku warzywnego Twój organizm otrzyma dużą porcję zdrowej energii i potężny zastrzyk składników odżywczych.

A co z pasteryzowanymi sokami, które można kupić w sklepie? Niestety zawierają znikomą ilość witamin. Dlatego tak ważne jest, aby pić świeżo wyciskane soki.

Świeże soki z wyciskarki wolnoobrotowej to prawdziwe super-paliwo i błyskawiczny zastrzyk składników odżywczych

2. Wyciskanie soków dba o różnorodność diety

Jeśli własnoręcznie wyciskasz sok masz ogromną przewagę. Możesz skomponować sok wg własnych potrzeb i kubków smakowych.

Chcesz być bardziej wydajny i mieć więcej energii? Nic prostszego. Sok z buraka nie tylko pomoże oczyścić organizm z toksyn, ale podnosi też wydajność organizmu w trakcie wysiłku fizycznego. To już udowodnione naukowo. To dlatego olimpijscy sportowcy piją sok z buraka.

Chcesz zadbać o to by Twoja skóra była dobrze odżywiona i nawilżona? Zależy Ci na super-odporności? Zielone liście to nie tylko duża dawka chlorofilu, ale też skarbnica fitozwiązków i antyoksydantów. Włączenie zielonych soków do diety pomoże w zachowaniu nie tylko zdrowia, ale też przedłużeniu młodości.

Wyciskając sok w domu, to Ty decydujesz jaki jest jego skład i czego w danym momencie potrzebujesz.

3. Właściwości zdrowotne świeżo wyciskanych soków

Istnieje wiele naukowych badań potwierdzających, że zawarte w warzywach i owocach składniki mają leczniczą moc.

Pijąc wyciskane soki doświadczysz zmian takich jak zwiększony poziom energii, lepsza koncentracja, ładniejsza skóra i lepsze samopoczucie. Ale to nie wszystko.

Składniki zawarte w warzywach i owocach zapobiegają wielu groźnym chorobom. Potrafią też zmniejszyć, a nawet cofnąć objawy chorób, dlatego świeżo wyciskane soki są stosowane w terapiach leczniczych.

Pij warzywa i owoce! Na zdrowie.

 W wolnoobrotowej wyciskarce produkty przy bardzo wolnych obrotach (ok. 50-60 obrotów na minutę) są miażdżone, wyciskane, a następnie przepuszczane przez specjalne sitko.

Sokowirówka czy wyciskarka wolnoobrotowa?

To pytanie nadal pada często, chociaż coraz więcej osób słyszało o przewadze wyciskarki nad sokowirówką. Eksperci ds. zdrowego żywienia już od dawna podkreślają przewagę wyciskarki wolnoobrotowej nad wysokoobrotową sokowirówką, do której jesteśmy przyzwyczajeni.

Jak działa sokowirówka?

  • Sokowirówka działa na zupełnie innej zasadzie niż wyciskarka wolnoobrotowa.
  • Sokowirówka bardzo szybkimi obrotami rozdrabnia (a właściwie rozrywa) włókna roślin.

Szybkie obroty (około 1000 obrotów na minutę) i siła odśrodkowa odseparowują sok od pulpy za pomocą drobnego sitka. W efekcie powstaje sok i pulpa. Niestety bardzo szybkie obroty tarczy powodują mocne napowietrzenie, szybkie utlenienie składników, a tym samym utratę wielu cennych witamin i enzymów.

Sokowirówka nie radzi sobie również z robieniem soku z zielonych liści. A to właśnie zielone liście są w ścisłej czołówce najzdrowszych warzyw na świecie. Zawierają skoncentrowaną ilość chlorofilu, witaminy K, minerałów oraz fitozwiązków. To kolejny argument.

Jak działa wolnoobrotowa wyciskarka do owoców i warzyw?

  • W wolnoobrotowej wyciskarce produkty przy bardzo wolnych obrotach (ok. 50-60 obrotów na minutę) są miażdżone, wyciskane, a następnie przepuszczane przez specjalne sitko.
  • Wyciskarka wydobywa z soku maksymalną ilość składników odżywczych, w tym cennych enzymów

Nie ma tutaj szybkich obrotów i wysokiej temperatury, która niszczy witaminy i enzymy. Sok jest wyciskany naturalnie poprzez miażdżenie, a nie ścieranie włókien. Liczba obrotów ma duże znaczenie. Im mniej obrotów tym niższe ryzyko utlenienia soku i więcej składników odżywczych.

Podsumowując oto 7 różnic pomiędzy wolnoobrotową wyciskarką, a sokowirówką

7 powodów, by używać wyciskarki wolnoobrotowej do soków

1. Wyciskarka pracuje na bardzo wolnych obrotach. Wyciskanie soku jest kilkuetapowe przez co sok jest gęstszy, smaczniejszy i zawiera znacznie więcej składników odżywczych w porównaniu do soku z sokowirówki.

2. Wyciskarka wolnoobrotowa pracuje bardzo cicho (około 50 dB co odpowiada głośności cichej rozmowy). Sokowirówka pracuje głośno (około 80-90 dB) przez co nie zawsze można zrobić sok w danej chwili.

3. Sok z wyciskarki wolnoobrotowej może postać dłużej w lodówce (nawet do 48 godzin) podczas, gdy sok z sokowirówki rozwarstwia się w kilka minut i szybko traci pozostałe witaminy.

4. Wyciskarka wolnoobrotowa wyciska sok nie tylko z warzyw i owoców, ale też z zieleniny. Możesz cieszyć się pysznym smakiem soku z marchwi i jarmużu czy szpinaku i przyswajać potężną dawkę cennych związków zawartych w zielonych liściach.

To ogromna przewaga wyciskarek.

5. Wyciskarka wolnoobrotowa ze specjalną przystawką zamieni się w sprzęt do robienia koktajli, lodów i deserów. W kilka minut możesz zrobić pyszne, zdrowe i w pełni naturalne lody z banana czy mango. Sokowirówka tego nie potrafi.

6. Wyciskarki wolnoobrotowe z łatwością zrobią masło orzechowe, a nawet mleko roślinne. Sokowirówka raczej nie.

7. Wyciskarka może wycisnąć nawet o 35% więcej soku niż sokowirówka. Oznacza to więcej soku, więcej oszczędności i więcej składników odżywczych.

kuvings evo820 to wyciskarka do soków owocowych, warzywnych i z zielonych liści

Podsumowując

Wolnoobrotowa wyciskarka ma dużą przewagę nad sokowirówką, jednak jej zakup wiąże się z większym wydatkiem. Czy warto zapłacić więcej za wyciskarkę do soków? Spójrz na to z innej strony. Wolnoobrotowa wyciskarka to lepsza wydajność soku, co oznacza niższe koszty związane z zakupem produktów. Dodatkowo otrzymujesz najwyższej jakości sok pełen witamin, minerałów, fitozwiązków i enzymów.

Wyciskarka do owoców i warzyw to świetna inwestycja w Twoje zdrowie. Świeżo wyciskane soki są zdrowe, mają pełny smak, a ilość smakowych połączeń zależą tylko od Twojej wyobraźni.

Poza tym wyciskarka to zakup na wiele lat, a nie miesięcy. My o tym wiemy, dlatego dajemy aż 10 lat gwarancji na całe urządzenie.

Czy wspominaliśmy, że robienie soku w naszych wyciskarkach Kuvings to też świetna frajda dla dzieciaków? Dzięki dodatkowym sitom możesz się cieszyć smakiem pysznych i zdrowych koktajli i sorbetów.  Dobra zabawa gwarantowana.

Wyciskane soki są zdrowe, mają pełny smak, a ilość smakowych połączeń zależą tylko od Twojej wyobraźni.

Jak wybrać wyciskarkę wolnoobrotową?

Tutaj znajdziesz kompletny przewodnik po wyciskarkach do soków. Warto się z nim zapoznać, aby podjąć właściwą decyzję.

Jest kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przed zakupem wyciskarki wolnoobrotowej. Oto one:

  • Wyciskarka wolnoobrotowa przede wszystkim powinna być wykonana z wysokiej jakości materiałów, które będą służyły na lata.

Standardem jest rodzaj plastiku o nazwie ULTEM. Bardzo trwały materiał stosowany m.in. w medycynie.

Na rynku jest mnóstwo różnych wyciskarek, czasami wyglądających bardzo podobnie do siebie. To co je jednak różni poza ceną to jakość wykonania.

Firma Kuvings to ponad 40 lat doświadczenia i gwarancja jakości. Wszystkie urządzenia marki Kuvings produkowane są od początku do końca we własnych fabrykach Kuvings w Korei. Mamy więc pełną kontrolę nad jakością naszych produktów. To właśnie Kuvings jako pierwszy na świecie zastosował szeroki wlot w wyciskarkach. Wiele firm naśladuje nasze rozwiązania produkuje wyglądające łudząco podobne  wyciskarki, często jednak z tańszych i słabszych materiałów,  zlecając ich wyprodukowanie najczęściej w Chinach.

Słabsze materiały będą się szybciej zużywać i mogą ulegać uszkodzeniom, szczególnie przy wyciskaniu bardzo twardych składników jak marchew czy burak.

Bardzo dobrym testem na sprawdzenie jakości wyciskarki wolnoobrotowej jest wyciśnięcie w niej 1 szklanki soku z twardych buraków. Jeśli wyciskarka zrobi to bez problemu, nie będzie się zacinać to znaczy, to dobry znak. Dlaczego burak? Dlatego, że jest bardzo twardy i włóknisty i niektóre wyciskarki bardzo słabo sobie z nim radzą.

  • Koniecznie sprawdź czy wyciskarka jest zrobiona z elementów wolnych od szkodliwych biosfenoli (BPA FREE).

Niektóre firmy robią tylko wybrane elementy z użyciem składników wolnych od biosfenoli, dlatego należy dokładnie sprawdzić czy nie jest to chwyt marketingowy. Elementy, które mają styczność z sokiem (misa, sitko, pojemniki na sok, ślimak i inne plastikowe części wyciskarki) powinny być BPA-FREE.

  • Kolejną rzeczą jest gwarancja i profesjonalny serwis.

Im dłuższa gwarancja tym bardziej producent jest pewien, że sprzęt jest wysokiej jakości. Inwestujesz przecież w wyciskarkę na długie lata. Jakość jest tu kluczowa.

Często można spotkać się z kilkuletnią gwarancją, ale tylko na silnik… Oznacza to, że jeśli jakaś część (np. słabo wykonana misa na sok) pęknie podczas wyciskania, wówczas trzeba ją kupić na własny koszt.

Najlepsze firmy dają 10 lat gwarancji na wszystko (poza częściami silikonowymi, które w naturalny sposób się zużywają i co jakiś czas trzeba je wymienić). W przypadku firmy Kuvings gwarancja wynosi aż 10 lat na wszystkie części (poza uszczelkami).

  • Nagrody i wyróżnienia.

Jest dużo firm produkujących wyciskarki wolnoobrotowe jednak tylko nieliczne zdobyły uznanie ekspertów i konsumentów na całym świecie.

Warto zwrócić uwagę na zdobyte nagrody i wyróżnienia. Jeśli firma może się nimi pochwalić to bardzo dobry znak. W końcu nagroda czy wyróżnienie to ocena sprzętu przez niezależnych ekspertów oraz użytkowników, których opinia jest bezcenna.

przepis na sok który dodaje energiiWyciskaj soki. Na zdrowie!

Jeśli chcesz wesprzeć swoją dietę i zapewnić sobie niezbędne dla organizmu składniki odżywcze, a w dodatku nie masz dużo czasu na przygotowywanie zdrowych potraw, wyciskarka do soków jest bardzo dobrym wyborem.

Wypróbuj naszą najnowszą i flagową wyciskarkę Kuvings EVOLUTION. Zaskoczy Cię wydajnością, łatwością obsługi (i mycia też) oraz designerskim wyglądem. Jesteśmy bardziej niż przekonani, że nasze wyciskarki spełnią wymagania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Dlaczego tak uważamy?

Kuvings Evolution otrzymuje świetne opinie naszych Klientów. To dla nas najlepsze potwierdzenie, że oferowane przez nas urządzenia spełniają oczekiwania. Kuvings od lat otrzymuje najwyższe oceny i bardzo dobre opinie w kraju i za granicą.

Sprawdź sam, dlaczego w rankingu wyciskarek wolnoobrotowych Kuvings zajmuje najwyższe miejsce → Dlaczego Kuvings