Wyciskarka do soków. Jak wybrać najlepszą wyciskarkę?

Na rynku pojawiło się bardzo dużo różnych wyciskarek wolnoobrotowych. Wyciskarka do soków to jednak inwestycja na lata. Zanim kupisz wyciskarkę warto wiedzieć o kilku bardzo istotnych rzeczach, których często nie dowiesz się w sklepie. Nie bez powodu niektóre wyciskarki kosztują znacznie mniej niż inne pomimo tego, że wyglądają podobnie.

W tym artykule dowiesz się:

 • jak wybrać najlepszą wyciskarkę wolnoobrotową (czyli, czym grają producenci i sprzedawcy)
 • czym różni się wyciskarka od sokowirówki
 • 7 powodów, dla których warto mieć w domu wyciskarkę do warzyw i owoców
 • dlaczego warto pić świeżo wyciskane soki
 • i wiele innych ciekawych porad, opinii i rankingów

poradnik na temat wyciskarek do soków

Jak wybrać wyciskarkę wolnoobrotową?

Wyciskarka do soków to nie tylko świetna inwestycja w zdrowie, wygląd i samopoczucie. To zakup na lata. Dlatego warto przed jej zakupem poznać kilka istotnych rzeczy.

Zgodzisz się, że wyciskanie soku powinno być przyjemne i szybkie?

Z własnego doświadczenia wiem, że satysfakcja z zakupionej wyciskarki ma bardzo duży wpływ na częstotliwość jej używania. A przecież chcesz kupić wyciskarkę, aby zadbać o swoje zdrowie. Nie po to by urządzenie kurzyło się w kuchennej szafce.

Tylko jak wybrać tę najlepszą wyciskarkę skoro na rynku jest ich tak dużo? Kierować się tym co mówi sprzedawca? No chyba nie 🙂

A może rankingami wyciskarek? Jest ich tak dużo. Oj nie!

Przecież ogromna większość tych rankingów nie ma nic wspólnego z rzetelnym porównaniem. Dlaczego? Bo osoby, które je tworzą nawet nie widziały tych wyciskarek na oczy 🙂 Nie mówiąc już o ich testowaniu na co dzień…

Zanim przejdę do meritum polecam 3 miejsca, które pomogą odpowiedzieć na pytania – jaką wyciskarkę wolnoobrotową wybrać?

Warto się z nim zapoznać, aby podjąć właściwą decyzję.

Jak wybrać najlepszą wyciskarkę do warzyw i owoców?

 • Wyciskarka wolnoobrotowa przede wszystkim powinna być wykonana z wysokiej jakości materiałów, które będą służyły na lata.

Standardem jest rodzaj plastiku o nazwie Ultem i Tritan. Bardzo trwałe materiały stosowane m.in. w medycynie. Tanie wyciskarki również używają tych nazw, ale różnice pomiędzy urządzeniami premium, a chińskimi materiałami są kolosalne. Najlepsze urządzenia, w tym blendery i wyciskarki Kuvings produkowane są m.in. z Eastman Tritan™, materiałów przy których produkcji zachowywane są najwyższe standardy bezpieczeństwa.

W końcu chyba nie kupuje się wyciskarki, aby pić sok razem z zawartymi w tanich materiałach szkodliwymi substancjami…

Na rynku jest mnóstwo różnych wyciskarek, czasami wyglądających bardzo podobnie do siebie. To co je jednak różni poza ceną to jakość wykonania.

Firma Kuvings to ponad 40 lat doświadczenia i gwarancja jakości. Wszystkie urządzenia marki Kuvings produkowane są od początku do końca we własnych fabrykach Kuvings w Korei. Producent ma więc pełną kontrolę nad jakością swoich produktów.

To właśnie Kuvings jako pierwszy na świecie zastosował szeroki wlot w wyciskarkach. Wiele firm naśladuje nasze rozwiązania produkuje wyglądające łudząco podobne wyciskarki, często jednak z tańszych i słabszych materiałów, zlecając ich wyprodukowanie najczęściej w Chinach.

Bezpieczeństwo to nie jedyny ważny element. Słabsze materiały będą się szybciej zużywać i mogą ulegać uszkodzeniom, szczególnie przy wyciskaniu bardzo twardych składników jak marchew czy burak. Oznacza to częsty kontakt z serwisem, brak satysfakcji i w rzeczywistości wyższe koszty użytkowania (nie wszyscy przecież dają 10 lat gwarancji na całą wyciskarkę).

wyciskarka powinna być zrobiona z wysokiej jakości materiałów: Ultem, Tritan, BPA Free. Dobra wyciskarka powinna posiadać wieloletnią gwarancję i profesjonalny serwis. Sprawdź czy wybrana przez ciebie wyciskarka posiada dobre opinie użytkowników i czy zdobyła jakieś ważne nagrody.

Chcesz sprawdzić czy wyciskarka jest dobra?

Wyciśnij w niej szklankę soku z buraka. To trudny składnik i na tej podstawie możesz sprawdzić jak dana wyciskarka sobie z tym radzi. Im grubszy burak tym bardziej wiarygodny test.

Jeśli wyciskarka bez problemu wyciśnie buraka, nie będzie się zacinać to dobry znak. Dlaczego burak? Dlatego, że jest bardzo twardy i włóknisty i niektóre wyciskarki bardzo słabo sobie z nim radzą.

 • Koniecznie sprawdź czy wyciskarka jest zrobiona z elementów wolnych od szkodliwych biosfenoli (BPA FREE).

Cała. Nie tylko kilka elementów.

To kolejny chwyt marketingowy. Niektóre firmy robią tylko wybrane elementy z użyciem składników wolnych od biosfenoli, dlatego należy dokładnie to sprawdzić. Elementy, które mają styczność z sokiem (misa, sitko, pojemniki na sok, ślimak i inne plastikowe części wyciskarki) powinny być BPA-FREE i wykonane z zachowaniem najwyższych rynkowych standardów (badania w tym zakresie i certyfikaty to podstawa).

 • Kolejną rzeczą jest gwarancja i profesjonalny serwis.

Im dłuższa gwarancja tym bardziej producent jest pewien, że sprzęt jest wysokiej jakości. Inwestujesz przecież w wyciskarkę na długie lata. Jakość jest tu kluczowa.

Często można spotkać się z kilkuletnią gwarancją, ale tylko na silnik… Oznacza to, że jeśli jakaś część (np. słabo wykonana misa na sok) pęknie podczas wyciskania, wówczas trzeba ją kupić na własny koszt… Widząc, więc 10 lat gwarancji sprawdź czy jest to 10 lat na całe urządzenie. Jeśli producent daje na elementy wyciskarki 2-3 lata lepiej przemyśleć zakup.

Najlepsze firmy dają 10 lat gwarancji na wszystko (poza częściami silikonowymi, które w naturalny sposób się zużywają i co jakiś czas trzeba je wymienić). W przypadku firmy Kuvings gwarancja wynosi aż 10 lat na wszystkie części (poza silikonowymi uszczelkami, które wymienia się co 1,5 – 2 lata a ich koszt to 30 zł).

 • Nagrody, wyróżnienia i przede wszystkim sprawdzone opinie.

Jest dużo firm produkujących wyciskarki wolnoobrotowe jednak tylko nieliczne zdobyły uznanie ekspertów i konsumentów na całym świecie.

Warto zwrócić uwagę na zdobyte nagrody i wyróżnienia. Jeśli firma może się nimi pochwalić to bardzo dobry znak. W końcu nagroda czy wyróżnienie to ocena sprzętu przez niezależnych ekspertów oraz użytkowników, których opinia jest bezcenna.

Dobra wyciskarka do soków ma opinie zweryfikowane zakupem. Oznacza to, że są to wiarygodne opinie wystawione przez UŻYTKOWNIKÓW, a nie sklepy 🙂 Dla przykładu wyciskarka EVO820 jest najchętniej kupowaną i najlepiej ocenianą wyciskarką premium w Polsce (dane z Ceneo).

Nie polecam też kupowania wyciskarek od nieautoryzowanych dystrybutorów. Prędzej czy później pojawia się problem, a Klient dowiaduje się, że “okazyjnie” kupiona wyciskarka nie posiada gwarancji producenta i wcale nie ma 10 lat gwarancji na całe urządzenie…

Podpowiedź: szukaj przy opiniach zielonego znaczka zaufane opinie. Oznacza on, że opinia wystawiona jest przez kogoś kto kupił i przetestował wyciskarkę. Brak znaczka może oznaczać, że opinię napisał sklep lub konkurencja 🙂opinie na temat wyciskarek Kuvings

 

Sokowirówka czy wolnoobrotowa wyciskarka?

To pytanie nadal pada często, chociaż coraz więcej osób słyszało o przewadze wyciskarki nad sokowirówką. Eksperci ds. zdrowego żywienia już od dawna podkreślają przewagę wyciskarki wolnoobrotowej nad wysokoobrotową sokowirówką, do której jesteśmy przyzwyczajeni.

Jak działa sokowirówka?

 • Sokowirówka działa na zupełnie innej zasadzie niż wyciskarka wolnoobrotowa.
 • Sokowirówka bardzo szybkimi obrotami rozdrabnia (a właściwie rozrywa) włókna roślin.

Szybkie obroty (około 1000 obrotów na minutę) i siła odśrodkowa odseparowują sok od pulpy za pomocą drobnego sitka. W efekcie powstaje sok i pulpa. Niestety bardzo szybkie obroty tarczy powodują mocne napowietrzenie, szybkie utlenienie składników, a tym samym utratę wielu cennych witamin i enzymów.

Sokowirówka nie radzi sobie również z robieniem soku z zielonych liści. A to właśnie zielone liście są w ścisłej czołówce najzdrowszych warzyw na świecie. Zawierają skoncentrowaną ilość chlorofilu, witaminy K, minerałów oraz fitozwiązków. To kolejny argument.

Jak działa wolnoobrotowa wyciskarka do owoców i warzyw?

 • W wolnoobrotowej wyciskarce produkty przy bardzo wolnych obrotach (ok. 50-60 obrotów na minutę) są miażdżone, wyciskane, a następnie przepuszczane przez specjalne sitko.
 • Wyciskarka wydobywa z soku maksymalną ilość składników odżywczych, w tym cennych enzymów

Nie ma tutaj szybkich obrotów i wysokiej temperatury, która niszczy witaminy i enzymy. Sok jest wyciskany naturalnie poprzez miażdżenie, a nie ścieranie włókien. Liczba obrotów ma duże znaczenie. Im mniej obrotów tym niższe ryzyko utlenienia soku i więcej składników odżywczych.

Podsumowując oto 7 różnic pomiędzy wolnoobrotową wyciskarką, a sokowirówką

7 powodów, by używać wyciskarki wolnoobrotowej do soków

1. Wyciskarka pracuje na bardzo wolnych obrotach. Wyciskanie soku jest kilkuetapowe przez co sok jest gęstszy, smaczniejszy i zawiera znacznie więcej składników odżywczych w porównaniu do soku z sokowirówki.

Podpowiedź: niektórzy twierdzą, że 50 obrotów na minutę jest znacznie lepsze dla soku niż 60. Nie słuchaj takich bzdur. W przypadku wyciskarek wolnoobrotowych nie ma znaczenia czy wyciskarka pracuje z prędkością 40, 50 czy 80 obrotów na minutę. Takie prędkości nie powodują napowietrzania soku. Ten punkt często jest wskazywany przez producentów, którzy nie mają się za bardzo czym pochwalić, więc produkują wyciskarki pracujące nieco wolniej 🙂

2. Wyciskarka wolnoobrotowa pracuje bardzo cicho (około 50 dB co odpowiada głośności cichej rozmowy). Sokowirówka pracuje głośno (około 80-90 dB) przez co nie zawsze można zrobić sok w danej chwili.

3. Sok z wyciskarki wolnoobrotowej może postać dłużej w lodówce (nawet do 48 godzin) podczas, gdy sok z sokowirówki rozwarstwia się w kilka minut i szybko traci pozostałe witaminy.

4. Wyciskarka wolnoobrotowa wyciska sok nie tylko z warzyw i owoców, ale też z zieleniny. Możesz cieszyć się pysznym smakiem soku z marchwi i jarmużu czy szpinaku i przyswajać potężną dawkę cennych związków zawartych w zielonych liściach.

To ogromna przewaga wyciskarek.

5. Wyciskarka wolnoobrotowa ze specjalną przystawką zamieni się w sprzęt do robienia koktajli, lodów i deserów. W kilka minut możesz zrobić pyszne, zdrowe i w pełni naturalne lody z banana czy mango. Sokowirówka tego nie potrafi.

6. Wyciskarki wolnoobrotowe z łatwością zrobią masło orzechowe, a nawet mleko roślinne. Sokowirówka nie.

7. Wyciskarka może wycisnąć nawet o 35% więcej soku niż sokowirówka. Oznacza to więcej soku, więcej oszczędności i więcej składników odżywczych w jednej szklance.

Wolne obroty to więcej smaku i składników odżywczych. Wyciskarka pracuje znacznie ciszej niż sokowirówka. Sok z wyciskarki wolnoobrotowej może postać w lodówce nawet 48 godzin. Wyciskarka do soków wyciska sok z zielonych liści, sokowirówka raczej nie.

Podsumowując

Wolnoobrotowa wyciskarka ma dużą przewagę nad sokowirówką, jednak jej zakup wiąże się z większym wydatkiem. Czy warto zapłacić więcej za wyciskarkę do soków? Spójrz na to z innej strony. Wolnoobrotowa wyciskarka to lepsza wydajność soku, co oznacza niższe koszty związane z zakupem produktów. Dodatkowo otrzymujesz najwyższej jakości sok pełen witamin, minerałów, fitozwiązków i enzymów.

Wyciskarka do owoców i warzyw to świetna inwestycja w Twoje zdrowie. Świeżo wyciskane soki są zdrowe, mają pełny smak, a ilość smakowych połączeń zależą tylko od Twojej wyobraźni.

Poza tym wyciskarka to zakup na wiele lat, a nie miesięcy. Kuvings daje aż 10 lat gwarancji na całe urządzenie, bo przez wiele lat udoskonalił swoje wyciskarki do tego stopnia, że są one po prostu niezawodne.

Czy wspominaliśmy, że robienie soku w naszych wyciskarkach Kuvings to też świetna frajda dla dzieciaków? Dzięki dodatkowym sitom możesz się cieszyć smakiem pysznych i zdrowych koktajli i sorbetów.  Dobra zabawa gwarantowana.

Dlaczego picie świeżo wyciskanych soków jest ważne dla zdrowia?

Kiedy ostatni raz zjadłeś minimum 5-6 dużych porcji warzyw i owoców w ciągu dnia? Czy Twój organizm otrzymuje najwyższej jakości paliwo, by zachować dobrą kondycję i zdrowie? Czy dostarczasz organizmowi cennych składników odżywczych w optymalnych ilościach?

Zapewne każdy wie, że zdrowie jest najważniejsze. Jednak statystyki tego nie potwierdzają. Przeprowadzone przez instytut badawczy Millward Braun badania dowodzą, że zaledwie 10% Polaków spożywa zalecaną dzienną porcję 4-5 owoców, a jedyne  7% – zalecaną porcję warzyw.  A nasze dzieci tyją najszybciej na świecie!

Sok z warzyw szczególnie z zielonych liści to najwyższej jakości paliwo dla Twojego organizmu

Niezdrowy tryb życia, brak niezbędnych składników odżywczych to szybka droga do poważnych chorób takich jak cukrzyca, choroby układu krążenia, choroby, nadciśnienie, nowotworowe, otyłość.

Dlaczego tak się dzieje? Brak czasu, zmęczenie po ciężkim dniu, a może jest inny powód?

Na szczęście jest na to rada. Właśnie tutaj z pomocą przychodzi wyciskarka wolnoobrotowa i świeżo wyciskane soki, które dostarczają organizmowi skoncentrowaną dawkę antyoksydantów, minerałów, enzymów i setki fitozwiązków potrzebnych dla zdrowia.

Jeśli czujesz, że jedzenie codziennie 6-7 sałatek jest zbyt dużym wyzwaniem, inwestycja w wysokiej jakości wolnoobrotową wyciskarkę do soków jest najlepszym krokiem, jaki możesz zrobić dla Twojego zdrowia. Wyciskarka do soków to doskonały sposób na dużą porcję warzyw i owoców i to w smacznym wydaniu.

Już po kilku dniach poczujesz różnicę w samopoczuciu. Twój organizm odwdzięczy Ci się lepszym nastrojem i większą ilością energii.

Wyciskarka do soków – skuteczny sposób na “niejadka” zdrowych warzyw

I wcale nie mam na myśli jedynie najmłodszych, ale też dorosłych, którzy nie zawsze mają ochotę na solidną porcję zielonej sałaty, a warzywa najchętniej jedzą w postaci frytek ziemniaczanych 🙂

W świeżym soku warzywno-owocowym możesz przemycić duże ilości zielonych liści jak szpinak, jarmuż, natka pietruszki, a nawet chwasty jak pokrzywa czy mniszek lekarski. W połączeniu z ulubionymi owocami nikt mu się nie oprze! Gwarantuję. Testowałem na niejednym warzywoniejadkiem.

Sok to również skoncentrowana ilość składników odżywczych. Przykładem może być sok marchwiowy.

Czy wiesz, że w 1 szklance soku z marchwi kryje się aż 5 surowych marchewek? Taką ilość surowych warzyw trudno byłoby zjeść na raz. Co innego szklanka pysznego soku marchwiowego, który wypijesz ze smakiem.

Dlatego świeżo wyciskane soki są tak ważne w zdrowej diecie.

 

Dlaczego świeże soki z wolnoobrotowej wyciskarki do soków?

Są 3 powody, dla których powinieneś włączyć do codziennej diety wyciskane soki.

 1. Świeże soki to błyskawiczny zastrzyk energii i składników odżywczych

Nie każdy posiada na tyle sprawny układ pokarmowy, aby szybko i skutecznie strawić surowe warzywa i owoce i pozyskać z nich jak najwięcej składników odżywczych.

Niedokładne rozgryzanie czy spożywanie warzyw i owoców na pełny żołądek może powodować, że przyswoisz tylko część cennych składników odżywczych. Dodatkowo jeśli przez dłuższy czas Twoje wybory żywieniowe nie były optymalne dla układu trawiennego, wówczas nie będziesz w stanie trawić wszystkiego tak jak powinieneś.  A tym samym dostarczysz ze spożywanych pokarmów mniej niż byś mógł.

Świeżo wyciskane soki już po kilku minutach dostarczają składniki odżywcze bezpośrednio do krwiobiegu odciążając przy tym układ pokarmowy. Wystarczy 15 minut, aby składniki z soku zostały przyswojone. Po wypiciu szklanki soku warzywnego Twój organizm otrzyma dużą porcję zdrowej energii i potężny zastrzyk składników odżywczych.

A co z pasteryzowanymi sokami, które można kupić w sklepie? Niestety zawierają znikomą ilość witamin. Dlatego tak ważne jest, aby pić świeżo wyciskane soki.

Świeże soki z wyciskarki wolnoobrotowej to prawdziwe super-paliwo i błyskawiczny zastrzyk składników odżywczych. Skoncentrowana dawka składników zawartych w warzywach i owocach wpływa na zdrowie, wygląd i samopoczucie

2. Wyciskanie soków dba o różnorodność diety

Jeśli własnoręcznie wyciskasz sok masz ogromną przewagę. Możesz skomponować sok wg własnych potrzeb i kubków smakowych.

Chcesz być bardziej wydajny i mieć więcej energii? Nic prostszego. Sok z buraka nie tylko pomoże oczyścić organizm z toksyn, ale podnosi też wydajność organizmu w trakcie wysiłku fizycznego. To już udowodnione naukowo. To dlatego olimpijscy sportowcy piją sok z buraka.

Chcesz zadbać o to by Twoja skóra była dobrze odżywiona i nawilżona? Zależy Ci na super-odporności? Zielone liście to nie tylko duża dawka chlorofilu, ale też skarbnica fitozwiązków i antyoksydantów. Włączenie zielonych soków do diety pomoże w zachowaniu nie tylko zdrowia, ale też przedłużeniu młodości.

Wyciskając sok w domu, to Ty decydujesz jaki jest jego skład i czego w danym momencie potrzebujesz.

3. Właściwości zdrowotne świeżo wyciskanych soków

Istnieje wiele naukowych badań potwierdzających, że zawarte w warzywach i owocach składniki mają leczniczą moc.

Pijąc wyciskane soki doświadczysz zmian takich jak zwiększony poziom energii, lepsza koncentracja, ładniejsza skóra i lepsze samopoczucie. Ale to nie wszystko.

Składniki zawarte w warzywach i owocach zapobiegają wielu groźnym chorobom. Potrafią też zmniejszyć, a nawet cofnąć objawy chorób, dlatego świeżo wyciskane soki są stosowane w terapiach leczniczych.

Pij warzywa i owoce! Na zdrowie.

Wyciskane soki są zdrowe, mają pełny smak, a ilość smakowych połączeń zależą tylko od Twojej wyobraźni. Możesz też zrobić pyszne lody i koktajle

Wyciskaj soki. Na zdrowie!

Jeśli chcesz wesprzeć swoją dietę i zapewnić sobie niezbędne dla organizmu składniki odżywcze, a w dodatku nie masz dużo czasu na przygotowywanie zdrowych potraw, wyciskarka do soków jest bardzo dobrym wyborem.

Wypróbuj naszą najnowszą i flagową wyciskarkę Kuvings EVOLUTION. Zaskoczy Cię wydajnością, łatwością obsługi (i mycia też) oraz designerskim wyglądem. Jesteśmy bardziej niż przekonani, że nasze wyciskarki spełnią wymagania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Dlaczego tak uważamy?

Kuvings Evolution otrzymuje świetne opinie naszych Klientów (a mamy ich już ponad 20.000!). To dla nas najlepsze potwierdzenie, że oferowane przez nas urządzenia spełniają oczekiwania. Kuvings od lat otrzymuje najwyższe oceny i bardzo dobre opinie w kraju i za granicą.

Sprawdź sam, dlaczego w rankingu wyciskarek wolnoobrotowych Kuvings zajmuje najwyższe miejsce → Dlaczego Kuvings

2 390,00 Wybierz Kolor

odbierz 200 zł rabatu na EVO820

Użyj kodu: KUVINGS200

wyciskarka wolnoobrotowa do soków z warzyw i owoców