Wyciskarka wolnoobrotowa może być świetną inwestycją na lata. Tylko którą wybrać, skoro rynku pojawiła się ich cała masa? Różne marki i modele. Poziome, pionowe. Jaka ilość obrotów jet optymalna? Dlaczego jedne wyciskarki są znacznie droższe od innych skoro wyglądają podobnie?
Podzielę się z Tobą latami doświadczeń z różnymi wyciskarkami wolnoobrotowymi. Poznasz kilka bardzo istotnych rzeczy, których często nie dowiesz się w sklepie.
Nie bez powodu niektóre wyciskarki do warzyw i owoców kosztują kilkaset złotych zł, a inne kilka tysięcy. Wyciskarka do soków to poważny zakup, bo dotyczy zdrowia. Zanim kupisz wyciskarkę przeczytaj mój poradnik, który pomoże Ci dokonać wyboru najlepszej wyciskarki.
Zanim przejdę do meritum polecam 3 miejsca, które dodatkowo pomogą odpowiedzieć na pytanie – jaką wyciskarkę wolnoobrotową wybrać?
2 750 zł
Bestsellerowa wyciskarka Kuvings
3 Sita i 2 Książki w cenie
Postaw na najlepszy model wyciskarki jaki stworzył Kuvings
Najlepsza wyciskarka do soków – czyli jaka?
Tak naprawdę to nie ma czegoś takiego jak najlepsza wyciskarka. Dlaczego tak sądzę? Ponieważ dla każdego z nas słowo najlepsza oznacza coś innego.
Może szukasz wyciskarki głównie do wyciskania soku z zielonych liści, a może dobrej uniwersalnej wyciskarki do soku na codzień. Wyciskarka pozioma z dwoma ślimakami jest lepsza do terapii niż pionowa, ale gorzej sobie radzi z miękkimi owocami.
Sam widzisz… Wszystko zależy od tego, czego potrzebujesz.
Ale… jest kilka bardzo ważnych cech jakie powinieneś wziąć pod uwagę przy wyborze wyciskarki.
Dobra wyciskarka do soków:
- pracuje przy wolnych obrotach (od 30 do 120), by nie utleniać soku
- z łatwością wyciska sok z twardych warzyw jak marchew, korzeń pietruszki czy burak
- wyciska soki owocowe, w tym z miękkich owoców jak cytrusy
- dobrze radzi sobie z zieleniną jak szpinak, jarmuż, pokrzywa czy mięta
- nie wymaga krojenia składników na małe kawałki, by sok wyciskało się szybko i bez straty czasu
- jest łatwa w obsłudze i co ważne czyszczeniu
- pracuje cicho
- jest wykonana z bardzo solidnych i bezpiecznych materiałów
- posiada długą gwarancję na całe urządzenie
- umożliwia w miarę możliwości przygotowanie mleka roślinnego, desery, koktajle.
Jeszcze kilka lat temu nikt z nas nie znał słowa wyciskarka wolnoobrotowa, za to prawie każdy posiadał w kuchni sokowirówkę. Oba urządzenia zarówno sokowirówka jak i wyciskarka do soków wolnoobrotowa są stworzone do przygotowywania soku z warzyw i owoców, jednak robią to w zupełnie odmienny sposób.
Co sprawiło, że zamiast sokowirówek wybieramy wyciskarki wolnoobrotowe?
Sokowirówka czy wyciskarka wolnoobrotowa ?
W wolnoobrotowej wyciskarce wyciskanie soku wygląda zupełnie inaczej. Nie ma tutaj szybkich obrotów i wysokiej temperatury, która niszczy witaminy i enzymy. Przy bardzo wolnych obrotach (najczęściej ok. 50-60 obrotów na minutę) owoce i warzywa są miażdżone, a następnie przepuszczane przez specjalne sitko. Sok jest wyciskany naturalnie poprzez miażdżenie, a nie ścieranie włókien. Ślimak miażdżąc składniki wydobywa z komórek roślin cenne związki chemiczne.
Zalety wyciskarki wolnoobrotowej:
⊕ sok z wyciskarki jest gęstszy, bardziej esencjonalny i zawiera znacznie więcej składników odżywczych w porównaniu do soku z sokowirówki
⊕ bardzo cicha praca (około 50 dB co odpowiada głośności cichej rozmowy)
⊕ sok z wyciskarki zachowuje dłużej świeżość, nawet do 48h
⊕ wyciska sok nie tylko z warzyw i owoców ale też z zieleniny jak szpinak czy jarmuż
⊕ umożliwia przygotowanie mleka roślinnego, koktajli, sorbetów
⊕ wyciska nawet o 35% więcej soku niż sokowirówka
Wady wyciskarki wolnoobrotowej:
⊗ wolniejsze wyciskanie soku
⊗ wyższa cena.
Podsumowanie
Wyciskanie soku w wyciskarce wolnoobrotowej zajmuje nieco więcej czasu w porównaniu z sokowirówką. Jednak zdecydowanie warto poświęcić kilka chwil więcej. Wolne obroty to więcej smaku, składników odżywczych, a także więcej możliwości (soki z zielonych liści, mleko roślinne, sorbety, koktajle). Dodatkowo wyciskarka pracuje znacznie ciszej niż sokowirówka, a sok wyciśnięty w wyciskarce zachowa na dłużej świeżość i walory zdrowotne, a to przecież najważniejsze.
Jeśli więc wyciskarka wolnoobrotowa to jaka? Zacznijmy od tego jakie wyciskarki można kupić.
Wyciskarki jedno i dwuślimakowe
Każda wyciskarka wolnoobrotowa jest wyposażona w jeden lub dwa ślimaki (wałki). Stąd ich podział na wyciskarki jedno i dwuślimakowe.
Wyciskarki jednoślimakowe to jeden gruby obracający się wałek, który może być usytuowany w pionie lub poziomie. W porównaniu z wyciskarką dwuślimakową wyciskarki jednoślimakowe wyciskają nieco mniej soku, ale za to są mniejsze, lżejsze, mają mniej skomplikowaną konstrukcję. Są też łatwiejsze w użytkowaniu i szybsze w myciu. No i w przypadku niektórych wyciskarek pionowych nie trzeba ciągle używać popychacza jak w poziomych co znacznie ułatwia pracę.
Zalety wyciskarki jednoślimakowej:
⊕ mniejsza i lżejsza niż wyciskarka dwuślimakowa
⊕ prosta konstrukcja
⊕ łatwa w czyszczeniu i obsłudze
Wady wyciskarki jednoślimakowej:
⊗ nieco mniej wydajna w porównaniu z wyciskarkami dwuślimakowymi (jednak tę różnicę widać w przypadku najwyższych modeli wyciskarek np. wyciskarki Angel)
Wyciskarka dwuślimakowa posiada dwa obracające się ślimaki, które obracając się miażdżą składniki nieco dokładniej niż wyciskarki wyposażone w jeden wałek. Szczególnie zauważalne jest to w przypadku soku z zielonych liści. Zastosowanie dwóch ślimaków w wyciskarce wpływa na większą wydajność urządzenia, ale niestety również na jego wagę i rozmiary. Wyciskarki dwuślimakowe zajmują dużo miejsca na blacie kuchennych i są bardziej pracochłonne w użytkowaniu i myciu. Nie radzą sobie tak dobrze z wyciskaniem soku z miękkich składników jak wyciskarki pionowe.
Zalety wyciskarki dwuślimakowej:
⊕ bardziej wydajna niż jednoślimakowa, szczególnie w przypadku soku z zielonych liści
⊕ polecana dla bardziej zaawansowanych użytkowników i do leczniczych terapii sokowych
Wady wyciskarki dwuślimakowej:
⊗ nie radzi siebie z wyciskaniem miękkich owoców
⊗ zajmuje dużo miejsca
⊗ wymaga ciągłego używania popychacza
⊗ ma bardziej skomplikowaną konstrukcję
⊗ wyciskanie soku i mycie wyciskarki zajmuje więcej czasu
Wyciskarka pionowa vs pozioma
Wiesz już, że wyciskarka ze względu na ilość ślimaków może być jedno lub dwuślimakowa. A od położenia ślimaka w pionie lub poziomie zależy czy wyciskarka jest wyciskarką poziomą czy pionową.
Wyciskarki poziome dwuślimakowe mają zawsze usytuowane ślimaki w poziomie – stąd nazwa. Natomiast wyciskarki jednoślimakowe mogą być i poziome i pionowe. Najczęściej jednak producenci stawiają na wyciskarki pionowe. Dlaczego?
Zalety wyciskarki pionowej:
⊕ szybciej wyciska sok
⊕ nie wymaga użycia popychacza, składniki same wpadają w obracający się ślimak
⊕ jest łatwa w myciu
⊕ sprawdzi się zarówno do wyciskania soku z twardych warzyw jak i miękkich owoców, a także zieleniny
⊕ zajmuje mało miejsca i ma ładniejszy design
⊕ idealna do codziennego użytkowania
Wady wyciskarki pionowej:
⊗ w porównaniu z najlepszymi modelami wyciskarek poziomych jak Greenstar czy Angel może być mniej wydajna.
Podsumowanie
Jeśli chcesz wyciskać sok głównie z zielonych liści lub szukasz wyciskarki do specjalistycznej terapii sokowej i masz dużo cierpliwości, a także miejsca w kuchni wybierz wyciskarkę poziomą dwuślimakową.
Jeśli jednak szukasz uniwersalnej wyciskarki do twardych warzyw, miękkich owoców oraz zielonych liści, wyciskarka pionowa jest najlepszym rozwiązaniem.
Jest prosta w obsłudze, szybka w myciu, a w dodatku ładnie wygląda i zajmie niewiele miejsca na blacie kuchennym.
Mam nadzieję, że już wiesz jaki rodzaj wyciskarki będzie dla Ciebie najlepszy. Kolejne pytanie jakie warto sobie zadać to:
Na co zwrócić uwagę przy wyborze konkretnej marki czy modelu wyciskarki?
Oto kilka podpowiedzi, które ułatwią Ci wybór najlepszej wyciskarki do soków i sprawią przy okazji, że będziesz odporny na najczęściej stosowane przez sprzedawców sztuczki marketingowe, o których trochę więcej na koniec 🙂
Jak wybrać najlepszą wyciskarkę wolnoobrotową?
Wyciskarka do soków to nie tylko najlepsza inwestycja w zdrowie. Tylko jak wybrać tę najlepszą wyciskarkę skoro na rynku jest ich tak dużo?
Czy warto kierować się tym co mówi sprzedawca?
Raczej nie będzie obiektywny…
A może rankingami wyciskarek? Nie brakuje ich w sieci. Cóż z tego, większość tych rankingów nie ma nic wspólnego z rzetelnym porównaniem. Dlaczego? Bo osoby, które je tworzą nawet nie widziały tych wyciskarek na oczy 🙂 Nie mówiąc już o ich testowaniu na co dzień…
Oto 8 ważnych punktów, którymi warto się kierować przy wyborze dobrej wyciskarki:
1. Sok bez szkodliwych substancji
BPA Free? Oczywiście. Tylko jest to już standard, który nie wystarcza. Wyciskarka wolnoobrotowa przede wszystkim powinna być wykonana z wysokiej jakości materiałów, które będą wytrzymałe i bezpieczne. W końcu chyba nikt nie kupuje wyciskarki, by pić sok razem z zawartymi w tanich materiałach szkodliwymi substancjami, które podczas wyciskania mogą trafić do szklanki…
Na rynku jest mnóstwo różnych podobnych do siebie wyciskarek. To co je jednak różni poza ceną to właśnie jakość materiałów.
Standardem na rynku jest rodzaj tworzywa o nazwie Ultem i Tritan. To bardzo trwałe materiały stosowane m.in. w medycynie.
Tanie wyciskarki również używają tych samych nazw, ale różnice pomiędzy urządzeniami premium, a chińskimi materiałami są kolosalne.
Najlepsze urządzenia, w tym blendery i wyciskarki Kuvings produkowane są m.in. z Eastman Tritan™, szczegółowo przebadanych materiałów przy których produkcji zachowywane są najwyższe standardy bezpieczeństwa. Używane są w najwyższej klasie urządzeń na świecie.
2. Jakość wykonania wyciskarki
Bezpieczeństwo to nie jedyny ważny element.
Słabsze materiały będą się szybciej zużywać i mogą ulegać uszkodzeniom, szczególnie przy wyciskaniu bardzo twardych składników jak marchew czy burak. Oznacza to częsty kontakt z serwisem, brak satysfakcji i w rzeczywistości wyższe koszty użytkowania (nie wszyscy przecież dają 10 lat gwarancji na całą wyciskarkę).
Dobra wyciskarka powinna być zrobiona z wysokiej jakości, grubych materiałów i mieć odpowiednie wzmocnienia jak najmocniejsza wyciskarka na rynku – Kuvings EVO820
Jak sprawdzić czy wyciskarka jest dobra?
Wyciśnij w niej szklankę soku z buraka. To trudny składnik który zweryfikuje czy wyciskarka daje sobie radę. Im grubszy burak tym bardziej wiarygodny test (w miarę możliwości wrzuć większe kawałki lub buraka w całości jeśli jest szeroki wlot).
Jeśli wyciskarka bez problemu wyciśnie buraka, nie będzie się zacinać to dobry znak. Dlaczego burak? Dlatego, że jest bardzo twardy i włóknisty i niektóre wyciskarki bardzo słabo sobie radzą z tego typu produktami.
3. Moc silnika
Jeśli szukasz wyciskarki uniwersalnej czyli zarówno do twardych warzyw korzeniowych jak i miękkich owoców to moc wyciskarki nie powinna być niższa niż 200W. Dlaczego?
Słaby silnik będzie zatrzymywał się na twardych kawałkach buraka czy marchwi. To ważny parametr, ale do pewnego stopnia działa. Wyciskarka o mocy 300W może znacznie gorzej sobie radzić niż wyciskarka o mocy 220W. Liczy się też technologia, zastosowane rozwiązania i jakość materiałów.
4. Łatwość użytkowania i szybkość mycia wyciskarki
Zgodzisz się, że wyciskanie soku powinno być przyjemne i szybkie?
Z własnego doświadczenia wiemy, że satysfakcja z zakupionej wyciskarki ma bardzo duży wpływ na to jak często jej używamy. Jeśli robienie soków jest pracochłonne i skomplikowane to szybko się zniechęcimy, a wyciskarkę pokryje gruba warstwa kurzu w szafce kuchennej 🙂
Jeśli chcesz robić soki szybko wybierz wyciskarkę z dużym otworem wlotowym, by nie kroić produktów na małe kawałeczki. Duży otwór ułatwia i znacznie przyspiesza wyciskanie soku.
W zestawie razem z wyciskarką powinny być dołączone dodatkowe akcesoria w postaci szczotek, które sprawiają że mycie wyciskarki zajmie nie więcej niż 4-5 minut.
5. Gwarancja i profesjonalny serwis.
Im dłuższa gwarancja tym bardziej producent jest pewien, że sprzęt jest wysokiej jakości. Ale…
Wielu producentów obiecuje kilkuletnią gwarancję tylko na silnik… Oznacza to, że jeśli jakaś część (np. słabo wykonana misa na sok) pęknie podczas wyciskania, wówczas trzeba ją kupić na własny koszt.
Przed zakupem wyciskarki do soków sprawdź koniecznie co obejmuje gwarancja. A jeśli producent daje na elementy wyciskarki 2-3 lata lepiej przemyśleć zakup… Wiem co piszę.
Najlepsze firmy dają 10 lat gwarancji na wszystko (poza częściami silikonowymi, które w naturalny sposób się zużywają). Wymienia się je co jakiś czas. W przypadku firmy Kuvings gwarancja wynosi aż 10 lat na wszystkie części (poza silikonowymi uszczelkami, na które jest 12 miesięcy). Wymienia się co 1,5 – 2 lata a ich koszt to 30 zł.
6. Doświadczenie producenta
Na rynku jest coraz więcej wyciskarek. Dzisiaj każda firma może wprowadzić na rynek swoją własną wyciskarkę. Nikogo więc nie dziwi fakt, że firmy specjalizujące się w produkcji telewizorów produkują rownież wyciskarki do warzyw i owoców…
Jak grzyby po deszczu pojawiają się również zupełnie nowe firmy, które sprowadzają wyciskarki z Chin i reklamują je np. jako polski lub nawet niemiecki produkt. Moda na zdrowy tryb życia i wyciskanie soków spowodowała, że wiele firm chce mieć je w swojej ofercie. Nie ma w tym nic złego, jeśli idzie to w parze z jakością. A tutaj jest już gorzej.
Firma Kuvings to ponad 40 lat doświadczenia i gwarancja jakości. Wszystkie urządzenia marki Kuvings produkowane są od początku do końca we własnych fabrykach Kuvings w Korei. Producent ma więc pełną kontrolę nad jakością swoich produktów.
Oprócz doświadczenia warto dodać, że to właśnie Kuvings jako pierwszy na świecie zastosował szeroki wlot w wyciskarkach. Wiele firm naśladuje nasze rozwiązania produkuje wyglądające łudząco podobne wyciskarki. Niestety często jednak z tańszych i słabszych materiałów, bez odpowiedniej technologii, zlecając ich wyprodukowanie najczęściej właśnie w Chinach.
7. Nagrody i wyróżnienia
Jeśli firma może się nimi pochwalić to bardzo dobry znak.
W końcu nagroda czy wyróżnienie to ocena sprzętu przez niezależnych ekspertów oraz użytkowników, których opinia jest bezcenna. Jest dużo firm produkujących wyciskarki wolnoobrotowe jednak tylko nieliczne zdobyły uznanie ekspertów i konsumentów na całym świecie.
Sprawdź jakimi jakie nagrody otrzymał Kuvings
8. Opinie klientów
Przetestowana przez Klientów wyciskarka do soków powinna mieć opinie zweryfikowane zakupem. Co to oznacza w praktyce? Taką opinię może wystawić tylko i wyłącznie osoba, która dokonała zakupu danej wyciskarki. A nie sklepy czy internetowe trole 🙂
Gdzie znaleźć takie opinie? Na Ceneo szukaj przy opiniach zielonego znaczka „zaufane opinie”. Lub w naszej zakładce Kuvings Opinie.
Mamy nadzieję, że z taką porcją wiedzy łatwo dokonasz wyboru w gąszczu ofert 🙂
Na deser przedstawiamy najczęściej stosowane chwyty, stosowane przez sprzedawców i producentów wyciskarek do soków.
7 najczęściej stosowanych chwytów marketingowych
1. Wszystkie wyciskarki są BPA free czyli wyprodukowane z elementów wolnych od szkodliwych biosfenoli
To powinien oczywiście być standard na rynku. Niestety czasami tylko kilka elementów jest BPA free… Niektóre firmy stosują tylko wybrane elementy z użyciem składników wolnych od biosfenoli. W szczególności dotyczy to wyciskarek chińskich.
Elementy, które mają styczność z sokiem (misa, sitko, pojemniki na sok, ślimak i inne plastikowe części wyciskarki) powinny być BPA-FREE i wykonane z zachowaniem najwyższych rynkowych standardów. Badania w tym zakresie oraz certyfikaty to podstawa.
Wszystkie elementy stosowane w wyciskarkach Kuvings są BPA free i jako nieliczni na rynku Kuvings może pochwalić się materiałami Tritan Eastman.
2. Dożywotnia gwarancja na wyciskarkę
Brzmi nieźle, prawda? Niestety często gdy wyciskarka odmówi nam posłuszeństwa okazuje się, że gwarancja takiej usterki nie obejmuje… Na co komu dożywotnia gwarancja, jeśli nie można z niej skorzystać?
Producenci wyciskarek najcześciej oferują długą gwarancję na sam silnik, który jest najmniej awaryjną częścią wyciskarki.
Warto doczytać również w warunkach gwarancji, czy po wymianie wadliwej części (np. pęknięte sito) nie mamy skróconego okresu gwarancji na taką część.
Wyciskarki Kuvings objęte są 10 letnią gwarancją na wszystkie elementy za wyjątkiem silikonowych uszczelek.
3. Okazyjna cena
To temat ściśle związany również z gwarancją. Wyciskarki do soków można kupić w wielu sklepach, punktach, na targach, a także wielu aukcjach internetowych Allegro czy na OLX. I nie ma w tym nic złego.
Jednak wyciskarka do soku zakupiona od nieautoryzowanego dystrybutora oznacza duże problemy z gwarancją i serwisem. A Klient dowiaduje się, że “okazyjnie” kupiona wyciskarka nie posiada gwarancji producenta i wcale nie ma 10 lat gwarancji na całe urządzenie…
Trafiają do nas Klienci, którzy kupili wyciskarkę Kuvings z gwarancją, ale nie była to gwarancja Kuvings Polska. Jak to możliwe? Są sklepy, które oferują urządzenia z poza polskiej dystrubucji, często w nieco niższych cenach. Firmy te szybko znikają z rynku. A wraz z nimi znika „gwarancja”. Warto pamiętać, by kupować wyciskarki z oficjalnej polskiej dystrybucji, bo tylko takie są objęte gwarancją producenta.
Zanim kupisz sprawdź czy wyciskarka pochodzi z autoryzowanego źródła takiego jak nasz sklep Vimedlux. Nie warto tracić gwarancji i serwisu.
4. Im niższe obroty wyciskarki tym lepiej
Ile razy ja to słyszę 🙂 Niektórzy twierdzą, że 50 obrotów na minutę jest znacznie lepsze dla soku niż 60. To całkowita nieprawda.
Wolnoobrotowe wyciskarki mogą wyciskać sok z prędkością od 30 do 120 obrotów na minutę (w zależności od konstrukcji). Takie prędkości nie powodują napowietrzania (zbyt niskie obroty) ani tym bardziej nagrzewania soku. Jeśli słyszysz tego typu argumenty, przejdź do innego doradcy…
Niezależnie od tego, czy wyciskarka pracuje z prędkością 50 czy 60 obrotów na minutę nie wpływa to na jakość soku.
Ten punkt często jest wskazywany przez producentów, którzy nie mają się za bardzo czym pochwalić, więc produkują wyciskarki pracujące nieco wolniej 🙂
5. Japońska wyciskarka, japońska jakość
Niestety nie zawsze.
Kraj pochodzenia firmy rzadko idzie w parze z krajem produkcji. Niektóre firmy sprzedające wyciskarki do soków celowo promują swoje produkty jako japońskie czy polskie, a tymczasem sprowadzają je z Chin naklejając jedynie swoją „japońską” lub „polską” nazwę na urządzeniach.
Zawsze warto zapytać czy wyciskarka, którą zamierzasz kupić jest rzeczywiście produktem polskim, japońskim czy chińskim.
6. Wyciskarki koreańskie i chińskie są tak samo dobre
Nie do końca, mimo że wiele wyciskarek produkowanych w Korei i Chinach wygląda na pierwszy rzut oka bliźniaczo podobnie.
Wyciskarki produkowane w Korei Południowej są poddawane bardziej restrykcyjnym normom/ testom m.in. pod kątem zawartości rtęci, kadmu, ołowiu i również Bisfenolu i innych szkodliwych substancji.
W Chinach obowiązują mniej restrykcyjne normy, które decydują o dopuszczeniu danego produktu do sprzedaży. To właśnie w Chinach powstają kopie droższych modeli wyciskarek, niestety z zastosowaniem tańszych komponentów, które mogą wpływać zarówno na jakość jak i wytrzymałość wyciskarki do soków. To dlatego „chińskie podróbki” są znacznie tańsze. Coś za coś.
Nie wiem czy wiesz, ale wyciskarki wolnoobrotowe zostały po raz pierwszy wyprodukowane w Korei Południowej. To właśnie wyciskarki koreańskie słyną z wysokich standardów jakości, a w Korei Południowej powstają najlepsze wyciskarki takie jak Kuvings, Angel czy Hurom. A Kuvings jest dzisiaj światowym liderem we wdrażaniu innowacji w swoich wyciskarkach z szerokim wlotem.
7. Tanie wyciskarki są takie same jak te droższe. Nie warto przepłacać.
Trudno komentować taki komentarz 🙂 Po prostu tak nie jest.
Niższa cena oznacza niższe koszty produkcji, a co za tym idzie niższa jakość produktu, gorsze rozwiązania. W tanich wyciskarkach często stosowane są tańsze plastiki, to znaczy cieńsze, mniej wytrzymałe i niewiadomego pochodzenia.
Tanie wyciskarki po rozpakowaniu potrafią tygodniami nieprzyjemnie pachnieć „tanim plastikiem”…. Zdarza się również, że części są też źle dopasowane do siebie co oznacza nieefektywną pracę.
Jeśli więc zależy Ci na tym, by Twoje soki były naprawdę zdrowe i chcesz mieć pewność, że Twoja wyciskarka będzie Ci służyła przez długie lata postaw na sprawdzoną na rynku markę. To inwestycja, która szybko się zwróci.
2 290 zł
Kuvings EVO820 Plus wyciskarka nr 1 na Rynku
Tak Kuvings EVOLUTION to najczęściej wybierana i najlepiej oceniana wyciskarka do soków w Polsce. Oczywiście opieram się wyłącznie na niezależnych opiniach, które można sprawdzić. Najwyższy i flagowy model marki Kuvings z linii premium zaskoczy Cię wydajnością, łatwością obsługi (i mycia też) oraz designerskim wyglądem.
Jestem bardziej niż przekonany, że wyciskarki Kuvings spełnią wymagania nawet najbardziej wymagającego użytkownika.
Dlaczego tak uważam?
Kuvings Evolution otrzymuje świetne opinie naszych Klientów, czyli Użytkowników (a mamy ich już ponad 20.000! za co dziękujemy).
Życzę każdemu dobrego wyboru i dużo zdrowych soków na codzień.