Polub nas na Facebooku

Wyciskarka wolnoobrotowa - sposób na dużą dawkę warzyw. 0

Wyciskanie to najlepsza i najefektywniejsza metoda wydobycia soku z warzyw i owoców. Jeśli chcesz uzyskać najwyższej jakości sok pełen fitozwiązków, chlorofilu, witamin i enzymów, wyciskarka wolnoobrotowa to najlepszy wybór dla poprawy zdrowia i samopoczucia.
Eksperci ds. zdrowego żywienia już od dawna podkreślają przewagę wyciskarki wolnoobrotowej nad wysokoobrotową sokowirówką, do której jesteśmy przyzwyczajeni. Liczba obrotów ma duże znaczenie. Im mniej obrotów tym niższe ryzyko utlenienia soku i więcej składników odżywczych. Wyciskarka wolnoobrotowa działa w zupełnie inny sposób niż sokowirówka, dlatego sok z wyciskarki będzie smakować i wyglądać lepiej.
Jest jeszcze jedna ogromna przewaga wyciskarki wolnoobrotowej nad sokowirówką. Możesz w niej wyciskać sok z zielonych liści czego nie potrafi sokowirówka. Zielone liście są w ścisłej czołówce najzdrowszych warzyw na świecie. Zawierają skoncentrowaną ilość chlorofilu, witaminy K, minerałów oraz fitozwiązków.

3 główne powody, dla których wyciskanie soku w wyciskarce może być kluczowe dla Twojego zdrowia.


1. Wszystkie składniki odżywcze zawarte w soku z wyciskarki wolnoobrotowej są przyswajalne przez Twój organizm niemal natychmiast! Kiedy jesz warzywa i owoce nie zawsze całość składników odżywczych trafia do Twoich komórek. Niedokładne rozgryzanie czy spożywanie warzyw i owoców na pełny żołądek może powodować, że przyswoisz tylko część cennych składników odżywczych. Dodatkowo jeśli przez dłuższy czas Twoje wybory żywieniowe nie były optymalne dla układu trawiennego, wówczas nie będziesz w stanie trawić wszystkiego tak jak powinieneś, a tym samym dostarczysz ze spożywanych pokarmów mniej niż mógłbyś. Wypicie świeżo wyciśniętego soku sprawia, że Twój organizm otrzymuje najwyższej jakości paliwo w łatwo przyswajalnej formie, która trafia do krwiobiegu już po kilku minutach od wypicia soku! Na dodatek w bardzo łatwo przyswajalnej formie, gdyż Twój układ pokarmowy nie musi trawić błonnika pozostawionego w pulpie.


2. Czy zjadasz dziennie minimum 5-6 dużych porcji warzyw i owoców? Niech zgadnę. Jest z tym różnie. Niestety zbyt mała ilość składników odżywczych oznacza dla Twojego organizmu kłopoty. Wyciskane soki zawierają skoncentrowaną ilość składników odżywczych zawartych w warzywach i owocach, których normalnie nie jesteś w stanie zjeść. w jednej szklance soku możesz przemycić więcej niż połowę dziennego zapotrzebowania na składniki odżywcze zawarte w warzywach!


3. Nie lubisz jarmużu i innych zielonych liści? Soki to łatwy sposób, aby włączyć do codziennego menu różnego rodzaju warzywa w smacznej i łatwej do wypicia formie. Wystarczy do wyciskarki wolnoobrotowej dodać 2-3 garści zielonych liści, marchew lub jabłko i ze smakiem wypić sok wypełniony niezbędnymi dla zdrowia związkami chemicznymi zawartymi w warzywach i owocach.

Jeśli spożywasz mniej niż 5 porcji warzyw dziennie, wyciskarka wolnoobrotowa to najlepszy sposób, by poprawić zdrowie.


wyciskarka wolnoobrotowa wyciska najwyższej jakości sok z warzyw i owocówCzy masz czas dla swojego zdrowia? Kiedy ostatni raz zjadłeś minimum 5 dużych porcji warzyw w ciągu dnia? To zabawne, że poświęcamy pracy wiele godzin dziennie, tracimy dużo czasu na dojazdy, spędzamy pół wieczora przed telewizorem, ale trudno znaleźć nam czas na to co najważniejsze. Trudno znaleźć czas dla naszego zdrowia. A przecież tylko wtedy, gdy jesteś zdrowy możesz być efektywny i działać na pełnych obrotach. Osiągać cele. Bez dobrego paliwa na dłuższą metę to się nie uda. Twój organizm potrzebuje najwyższej jakości składników odżywczych, abyś mógł w pełni funkcjonować.
Żyjemy w czasach, gdzie pośpiech jest rzeczą naturalną, a kolejny fast-food tłumaczymy zapracowaniem i brakiem czasu na przygotowanie pełnowartościowego jedzenia. Kolejne spotkanie, spóźniony autobus. Powodów jest wiele.


To właśnie dlatego regularne picie soku przygotowanego w wyciskarce wolnoobrotowej może być kluczowe do poprawy zdrowia i samopoczucia. Przygotowanie szklanki soku w dobrej wyciskarce zajmuje zaledwie kilka minut. Czy to dużo? Nie.

A efekt?

- Mocniejszy i sprawniejszy układ odpornościowy za sprawą potężnej ilości fitozwiązków zawartych w sokach warzywnych.

- Więcej energii. Kiedy Twój organizm dostaje potrzebne mu składniki czujesz jakbyś dostał zastrzyk energii. Wstajesz wcześniej niż zawsze i jesteś gotowy do rozpoczęcia dnia. Bez kolejnej kawy.

- Warzywa, szczególnie te zielone świetnie alkalizują organizm przywracając równowagę kwasowo-zasadową i oczyszczają komórki z nagromadzonych toksyn. Zielone warzywa to skuteczna miotła na toksyny.

- Kilka kilogramów mniej. Picie soków warzywnych wspiera organizm w chudnięciu. Jedno z przeprowadzonych badań wykazało, że picie szklanki soku warzywnego dziennie przez 12 tygodni jako składnik diety, spowodowało utratę prawie 2 kilogramów wagi. Osoby, które nie piły soku, ale stosowały tę samą dietę schudły zaledwie o niecałe 0,5 kg.

Wybieraj soki warzywne, w szczególności soki z zieleniną. Zawierają znacznie więcej składników odżywczych i cukru niż soki owocowe. Pij świeżo wyciskany sok, a nie kupowany w kartonie. Sok z wyciskarki wolnoobrotowej to gwarancja wysokiej jakości niepasteryzowanego soku, ale przede wszystkim najwyższej ilości składników odżywczych takich jak witaminy, enzymy, minerały i fitozwiązki.

Jak wybrać wyciskarkę wolnoobrotową?

Tutaj znajdziesz kompletny przewodnik po wyciskarkach do soków, warto się z nim zapoznać, aby podjąć właściwą decyzję. Jest kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przed zakupem wyciskarki wolnoobrotowej.

Wyciskarka wolnoobrotowa przede wszystkim powinna być wykonana z wysokiej jakości komponentów, które będą służyły na lata. Standardem jest rodzaj plastiku o nazwie ULTEM. Bardzo trwały materiał stosowany m.in. w medycynie. Na rynku jest mnóstwo różnych wyciskarek, czasami wyglądających bardzo podobnie do siebie. To co je jednak różni poza ceną to jakość wykonania. Słabe komponenty będą się szybciej zużywać i mogą ulegać uszkodzeniom, szczególnie przy wyciskaniu bardzo twardych produktów jak marchew czy burak. Bardzo dobrym testem na sprawdzenie jakości wyciskarki wolnoobrotowej jest wyciśnięcie w niej 1 szklanki soku z twardych buraków. Jeśli wyciskarka zrobi to bez problemu, nie będzie się zacinać to znaczy, to dobry znak. Dlaczego burak? Dlatego, że jest bardzo twardy i włóknisty i niektóre wyciskarki bardzo słabo sobie z nim radzą.

Koniecznie też sprawdź czy wyciskarka jest zrobiona z elementów wolnych od szkodliwych biosfenoli (BPA FREE). Niektóre firmy robią tylko wybrane elementy z użyciem składników wolnych od biosfenoli, dlatego należy dokładnie sprawdzić czy nie jest to chwyt marketingowy. Elementy, które mają styczność z sokiem (misa, sitko, pojemniki na sok, ślimak i inne plastikowe części wyciskarki) powinny być BPA-FREE.

Kolejną rzeczą jest gwarancja i profesjonalny serwis. Im dłuższa gwarancja tym bardziej producent jest pewien, że sprzęt jest wysokiej jakości. Inwestujesz przecież w wyciskarkę na długie lata, dlatego jakość jest kluczowa. Często można spotkać się z kilkuletnią gwarancją, ale tylko na silnik... Oznacza to, że jeśli jakaś część (np. słabo wykonana misa na sok) pęknie podczas wyciskania, wówczas trzeba ją kupić na własny koszt. Najlepsze firmy dają dużo ponad 5 lat gwarancji na wszystko (poza częściami silikonowymi, które w naturalny sposób się zużywają i co jakiś czas trzeba je wymienić). W przypadku firmy Kuvings gwarancja wynosi aż 10 lat na wszystkie części (poza uszczelkami).

Nagrody i wyróżnienia. Jest dużo firm produkujących wyciskarki wolnoobrotowe jednak tylko nieliczne zdobyły uznanie ekspertów i konsumentów na całym świecie. Warto zwrócić uwagę na zdobyte nagrody i wyróżnienia. Jeśli firma może się nimi pochwalić to bardzo dobry znak. W końcu nagroda czy wyróżnienie to ocena sprzętu przez niezależnych ekspertów oraz użytkowników, których opinia jest bezcenna. 

Czy sok z wyciskarki wolnoobrotowej może zastąpić część rekomendowanej dziennej porcji warzyw i owoców? Zdecydowanie tak. Szklanka pysznego soku może dostarczyć Ci tyle samo składników odżywczych co zawartość kilku szklanek pokrojonych warzyw czy owoców. W dodatku sam możesz skomponować swój własny, ulubiony, zdrowy smak!

Sprawdź naszą najlepszą wyciskarkę Kuvings Evolution.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl